Videolar

Bu bölümde televizyonda yer aldığım programlardan bazı kesitler bulabilirsiniz.

Medyanın tuzaklarını anlatan bu videoyu herkesin izlemesi gerekir. Doğru bildiğimiz yanlışlar tüm gerçekliğiyle bu videoda yer alıyor.

 

Diyetisyen Pınar Doğan besin piramidi hakkındaki gerçekleri anlatıyor.

Tuba Özek'in sunduğu, TV5'de yayınlanan Bizimhane programında diyetisyen Pınar Doğan Ramazan'da yapılan beslenme yanlışları hakkında konuştu.

Yaz mevsimi yaklaşırken dikkatler bir kez daha fazla kilolara çevrildi. Acaba fazla kilolardan sağlıklı bir şekilde nasıl kurtulabiliriz? “Kibrit kutusu kadar peynir” dönemi bitti, peki sağlıklı beslenmede son akımlar neler? İkinci beyin olarak kabul edilen bağırsaklar, yediklerimize bağlı olarak duygu durumunu nasıl etkiliyor? Cnntürk'te  Deniz Bayramoğlu sordu, Obezite Cerrahi Prof. Dr. Mehmet Ali Yerdel, Aile Hekimliği Uzmanı Dr. Aydın Uğur, Önleyici Tıp Uzmanı Dr. Ayşegül Çoruhlu, Uzman Diyetisyen Didem Kanca Üstay, Psikolog Serap Duygulu yanıtladı.

Ayşenur Asuman Uğur’un sunduğu Sağlık Raporu Didem Kanca Üstay'ı ağırladı.

Programda, “Çizgi filmler aracılığıyla çocuklara beslenme tuzakları nasıl kuruluyor? Bilinçdışına yönelik hangi sağlıksız mesajlar veriliyor? Çocuklar beslenme ve sağlık davranışlarında kimi örnek alıyor?” soruları yanıtlandı.

 

CNNTürk'te “Gündem Özel” adlı Deniz Bayramoğlu’nun sunduğu programda Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oytun Erbaş, Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Türkçapar, Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu, İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Gürkan Kubilay, Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Kınıkoğlu ve Karboksipunktur Tedavisi Uzmanı Dr. Fevzi Özgönül ile obezitenin sebepleri, obezite cerrahisi ve beslenme üzerine çeşitli konular canlı yayında tartışıldı.

Programda ele alınan konular özetle:

1. Sabahları kahvaltı etmek şart mı?

2. Obezite bulaşıcı bir hastalık mı?

3. Bariyatrik cerrahi (mide ufaltma) obezite için bir çözüm mü?

4. Ara öğün tüketmemiz şart mı?    

5. Bebeklikten doğru beslenme ile obezitenin önüne geçebilir miyiz?

6. İnsülin direnci obeziteyi tetikliyor mu?