astroloji,

 • 3 Aralık akşamı SAYASA'da Astrolog Binnur Zaimler'in ay burçlarının kişilerin beslenme alışkanlıklarındaki önemini anlatan bir sunumu vardı. Sunuma katılan Yeditepe Üniversitesi'nden öğrencim Başak İnsel'in kısaca özetlediklerini sizlerle burada paylaşmak istiyorum. Esasında sadece iki saat olarak düşündüğümüz sunum 4 saat sürdü. O kadar çok detay ve bilgi var ki. Bundan dolayı inşallah yakın zamanda bir yenisini daha yapmayı planlıyoruz.

  AY BURCU KOÇ:Beslenme alanında kendilerini özgür hissedebilecekleri, kendilerinin yöneteceği bir beslenme programına ihtiyaçları vardır. Çok fazla iştahlarına düşkün olmadıklarından doğru beslenme bilgisi ve serbest hissettikleri bir program ile ideal kilolarına inebilir ve koruyabilirler.  

  AY BURCU BOĞA: Boğazlarına çok düşkündürler. Göze ve damağa hitap eden yemekler, güzel mekanlarda yemek davetleri onlar için vazgeçilmezlerdendir. Yemeğe karşı olan zaaflarının üstesinden gelebilmeleri ve sağlıklı kilo verebilmeleri için mutlaka müzik, resim, doğada spor gibi alanlara yönelip ruhlarını doyurmaları gerekir.

  AY BURCU İKİZLER: Farklı tatlar keşfetmeyi sevdiklerinden rutin bir beslenme programına sadık kalamazlar. Zihinlerini doyururlarsa yemeği daha az düşünebilirler.

  AY BURCU YENGEÇ: Yemek yemeyi abartabilirler ve bundan dolayı kilo alabilirler. Tatlıya düşkünlükleri olabilir. Kendilerinin yeterince tatlı olduklarını, bu yüzden tatlı sevdalarından vazgeçmelerini öneriyoruz.

  AY BURCU ASLAN: Kendi kendilerini motive ederler. Beslenmeleri protein ağırlıklı olabilir, fakat bu da negatiflik yaratabilir. Dengeli beslenmeye özen göstermelidirler. Diyetisyene gitmek onlara göre değildir. Ormanların kralı ve kraliçesi aslanlar kendileri becermek isterler.

  AY BURCU BAŞAK:Beslenme programları ellerinde reçete gibi bulunsun isterler. Diyetisyen tavsiyeleri tam onlar için yaratılmıştır. Somut listelerle istedikleri ideal kiloya ulaşabilirler.

  AY BURCU TERAZİ: Söz dinlemeyi ve yönlendirilmeyi sevdiklerinden diyetisyen önerileri onlara ilaç gibi gelebilir. Özellikle diyetisyeniyle uyum sağladıysa...

  AY BURCU AKREP: Diyet konusunda mutlaka başaracaklardır fakat hazır olmaları, gerçekten istemeleri çok önemlidir. Kafein ve alkol bağımlılığı olabilir. Tam anlamıyla gurmedir. Tat duygusu geliştiğinden herşeyin rafine olmasını isteyebilirler. 

  AY BURCU YAY: İştahlı ve tatlıya düşkünlük olabilir. Rutinden çabuk sıkıldıklarından diyet onlara çok sıkıcı gelebilir. Diyet konusunda başarısız olsalar bile sporda en iyilerden olabilirler. 

  AY BURCU OĞLAK: Başak burcu gibi herşeyin planlı programlı olmasını sevdiklerinden onlara verilen diyet listesine hakkını vererek uyabilirler. "Benim hakkımda ne düşünüyorlar?" algısı çok önemli olduğundan kilolarına ve görüntülerine diğer ay burçlarına göre daha fazla özen gösterebilirler.

  AY BURCU KOVA: Daha önce bilmediği, farklı diyetleri uygulamak isteyebilirler. Farklı tarifler, farklı beslenme programları, farklı sporlar onlar için idealdir.

  AY BURCU BALIK: Abur cubura düşkün olup obur olabilirler. Duygusal balıklar gördükleri herşeyi deneyip yemek istediklerinden ilk önce ruhlarını doyurmaları gerekebilir. Eğer diyetisyeni ruhuna hitap edebiliyorsa diyet konusunda başarılı olabilirler.